بخشیدن دیگران برای سلامتی شما مفید است

 کسانی که آسان تر دیگران را می بخشند دارای استرس کمتری هستند. طبق مطالعات جدیدی که در ژورنال سلامتی روان به ثبت رسیده بخشیدن دیگران و حتی خود فرد می تواند شما را در برابر استرس محافظت کند و با عث بهبود سلامت روان شما شود.

محققان تاثیر استرس مداوم را بر سلامت روانی شخص مورد بررسی قرار دادند و اینکه افراد بخشنده در مقابل دیگران از استرس کمتری برخوردار هستند. برای انجام این کار آنها از 148 فرد بالغ خواستند تا پرسشنامه ای را درباره میزان استرس در زندگی خود، تمایل به بخشیدن دیگران و سلامت روانی و فیزیکی خود پاسخ دهند.

Forgive

جای تعجب نبود که افرادی که در زندگی خود بیشتر در معرض استرس هستند سلامت روانی و فیزیکی بدتری نسبت به سایرن داشتند. اما محققان دریافتند که اگر افراد دارای بخشندگی بیشتری چه نسبت به خود و چه نسبت به دیگران باشند همین ویژکی به تنهایی باعث کم شدن استرس و بیماری های ذهنی می شود.

به گفته لورن توسینت، پروفسور روانشناسی کالج آیووا "اگر شما تمایلی به بخشش نداشته باشید شما تاثیر مستقیم استرس را بر روی خود احساس می کنید و راهی برای مقابله با آن نخواهید داشت".

اینکه چگونه و تا چه اندازه شخصیت بخشنده فرد در کاهش استرس او موثر است کاملا مشخص نیست اما محققان گمان می کنند افرادی که دارای این ویژگی هستند آسانتر خود را با شرایط سازگار می کنند و نحوه واکنش آنها به استرس کم رنگ تر است.

پروفسور توسینت معتقد است بخشیدن رابطه بد میان استرس و بیماری وانی را گرفته و به صفر می رساند.

 منبع: Time.com

 

تماس با ما

اصفهان، خیابان بزرگمهر، مجتمع تجاری ساحل

تلفن : 3132736966 (0098)

فکس : 3132736966 (0098)

ایمیل :

با ما در ارتباط باشید

سایت های مرتبط

آمار بازدید

امروزامروز1
دیروزدیروز145
هفتههفته484
ماهماه2170
کل بازدیدکل بازدید430977