ساخت دست مصنوعی دارای حس

ایگور اسپتیک سالها قبل دست راست خود را در یک حادثه صنعتی از دست می دهد و به عنوان داوطلب با موسسه تحقیقاتی مرکز دارویی کلیولند همکاری می کند تا یک سیستم حسی آزمایشی طراحی کنند که به او اجازه می دهد در دست مصنوعی خود نیز احساس ایجاد شود.

محققان این آزمایش در دست راست او الکترود هایی ایمپلنت کرده اند که می تواند با  سه عصب در 20 نقطه مختلف رابطه برقرار کند.الیاف محرک عصبی مختلف احساس های واقعی از طرف دست مصنوعی دریافت می کنند.

برای اطمینان از عملکرد صحیح دست مصنوعی و کنترل بهتر آن توسط فرد، محققان دو سنسور حساس به نیرو در انگشت میانی و شصت او قرار دادند و سیگنال های حاصل از آنها را برای پاسخ دهی بهتر محرک های عصبی استفاده کردند. با این کار او توانست بدون آسیب زدن به اشیا آنها را به نرمی در دست بگیرد.

Prosthetic hand

آنها امیدوارند که بتوانند دست مصنوعی ای بسازند که به اندازه ی دست واقعی او توانمند باشد تا فرد حتی به صورت حسی دست از دست داده خوئ را فراموش کند.
به گفته دکتر داستین تایلر امروزه با دست مصنوعی تنها می توان کارهایی را انجام داد که نیاز به دقت چندانی ندارند اما یک سیستم حسی می تواند کنترل و اطمینان را افزایش دهد تا فرد دارای دست مصنوعی قادر به انجام همه کارهای کوچک زندگی خود باشد.

منبع: spectrum.ieee.org

تماس با ما

اصفهان، خیابان بزرگمهر، مجتمع تجاری ساحل

تلفن : 3132736966 (0098)

فکس : 3132736966 (0098)

ایمیل :

با ما در ارتباط باشید

سایت های مرتبط

آمار بازدید

امروزامروز6
دیروزدیروز145
هفتههفته489
ماهماه2175
کل بازدیدکل بازدید430982