گوگل نیز به مبارزه با ویروس زیکا می رود

ماه پیش گوگل یک میلیون دلار به بخش کودکان سازمان ملل اهدا کرد تا از مبارزه جهانی علیه ویروس زیکا حمایت کند. همچنین تیمی از مهندسین گوگل داوطلب شده اند تا با سازمان یونیسف برای تحلیل داده ها و تلاش برای پیدا کردن راهی برای این بیماری همکاری کنند. گوگل زمانی تصمیم به انجام این کار گرفته که که نتایج موتور جستجوی این شرکت نشان دهنده 2000 درصد افزایش جستجو در مورد این ویروس بوده است.


همچنین ماه پیش سازمان جهانی بهداشت وضعیت سلامتی بحرانی را در قبال این ویروس اعلام کرد. گوگل اظهار داشته، ارتباط ویروس زیکا با نقص در تولد و تاثیرات جانبی آن نگران کننده است. به گفته گوگل چهار نفر از هر پنج نفر مبتلا به ویروس، هیچ علامتی را از خود نشان نمی دهند و از بین بردن نخستین عامل انتقال این ویروس یعنی پشه Aedes چالش بزرگی خواهد بود.

Zika Virus
به گفته کریس فابیان مدیر بخش اختراعات یونیسف، مهندسین این سازمان با همکاری گوگل در تلاشند تا سیستم متن بازی از داده ها را برای کمک به افراد فعال در این حوزه ایجاد کنند تا نتایج حاصل از مبارزه با این ویروس را در اختیار یکدیگر قرار دهند.
هدف نهایی این پلتفرم شناسایی خطرات ویروس زیکا و گستردگی آن در مناطق مختلف جهان است تا بدین وسیله دولت ها و سازمان های کمک رسان تصمیم بگیرند تا تمرکز و منابع خود را بیشتر بر روی چه نقاطی قرار دهند.
اطلاعات تحلیلی از این دست کمک خواهد کرد تا بیماری هایی نظیر مالاریا و زیکا آسانتر ردیابی و بررسی شوند. همچنین با دانستن رویداهای گذشته تحلیگران می توانند با داشتن میلیون ها اطلاعات نتایج بهتری را حاصل کنند.

منبع:technewsworld.com

تماس با ما

اصفهان، خیابان بزرگمهر، مجتمع تجاری ساحل

تلفن : 3132736966 (0098)

فکس : 3132736966 (0098)

ایمیل :

با ما در ارتباط باشید

سایت های مرتبط

آمار بازدید

امروزامروز140
دیروزدیروز118
هفتههفته478
ماهماه2164
کل بازدیدکل بازدید430971