آمپول اسپور باسیلوس استئاروترموفیلوس ۱۰۶ (۲۱۳۱۰-۱۴)

نشانگرهای بیولوژیک به وسیله اغلب صاحب نظران به عنوان پایشگرهای فرآیند استریلیزاسیون شناخته شده و علت این امرآن است که آن ها فرآیند استریل شدن را به طور مستقیم با استفاده از مقاوم ترین میکرو ارگانیسم ها مورد ارزیابی قرار می دهند . آمپول اسپور باسیلوس استئاروترموفیلوس  بخار (RRS ) ساخت شرکت روشن رای سپاهان از یک بدنه ی شیشه ای حاوی اسپور مخصوص که برای دستگاه ها ی بخار بصورت مایع تشکیل شده است.

دستورالعمل استفاده عمومی :

-  شماره دستگاه استریل کننده و تاریخ انجام فرآیند را بر روی نشانگر ثبت  کنید.
- تعداد کافی نشانگر بیولوژیک را در داخل دستگاه در جایی که سخت ترین  محل جهت استریلیزاسیون می باشد ( معمولا مرکز و گوشه‎‎های نزدیک  درب)، قرار دهید. این تعداد بستگی به قوانین مورد نظر دارد ولی هرگز کمتر از دو عدد توصیه نمیشود.
- پس از فرایند استریل  آمپول ها را به محض خنک شدن از دستگاه خارج کنید و اجازه دهید تا در دمای اتاق سرد شوند.


دستورالعمل اختصاصی:

- مراحل موجود در دستورالعمل استفاده عمومی را انجام دهید.
- پس از فرایند استریل، آمپول شیشه ای حاوی محیط کشت را در دمای ۲ ±۵۶ درجه سانتی گراد به مدت ۲۴ ساعت در انکوباتور قرار دهید.
مهم! * در فواصل مناسب ۱۰ ساعته بازبینی را انجام دهید.
* از یک آمپول استریل نشده به عنوان شاهد مثبت استفاده کنید تا از فراهم شدن شرایط مناسب در انکوباتور، اطمینان حاصل نمایید. تست شاهد باید تغییر رنگی از بنفش به زرد داشته باشد که نشان‎دهنده صحت فرایند انکوباسیون است.
- اگر شرایط استریلیزاسیون به درستی تامین شده باشد، محیط کشت آمپولی که در دستگاه استریل کننده قرار گرفته، نباید هیچ نشانه‎ای از رشد اسپور را نشان دهد و آمپول به رنگ بنفش باقی بماند. رنگ زرد یا کدری امپول نشان دهنده رشد باکتری در محیط کشت و نقص در فرایند استریل می‎باشد.

تماس با ما

اصفهان، خیابان بزرگمهر، مجتمع تجاری ساحل

تلفن : 3132736966 (0098)

فکس : 3132736966 (0098)

ایمیل :

با ما در ارتباط باشید

سایت های مرتبط

آمار بازدید

امروزامروز133
دیروزدیروز134
هفتههفته691
ماهماه3585
کل بازدیدکل بازدید421947