نشانگر شیمیایی بخار تایپ ۶ (۱۱۰-۱۴)

نشانگرهای شيميايي نقش بسيار مهمي را در تضمين کيفيت فرايند استریل کردن وسايل در اتوکلاوهاي بخار ايفا می کنند . استفاده از اين نشانگرها آسان و ارزان می باشد. این نشانگرها برای اطمینان از اعمال صحیح سه عامل مؤثر دما (temprature)، زمان (time) و بخار(steam) فرایند استریل توسط دستگاه به کار می روند و با حساسیت بالاتری طراحی شده ا ند.

از آنجا که توزيع بخار اشباع در نقاط مختلف داخل دستگاه اتوکلاو (اطراف، نزديک درب و بخش مياني) متغير می باشد، نشانگرهاي شيميايی بخار تایپ ۶ باید در قسمت مرکزي هر بسته (محلي که بخار در آن به سختي نفوذ می کند) قرارگيرد تا از دستيابي به سه پارامتر ياد شده در داخل بسته ها اطمينان حاصل شود.

نشانگر تایپ ۶ (۱۱۰-۱۴):

دراین نشانگر سه نشانگر با قابلیت و رنگ متفاوت به کار رفته است که هر کدام ویژگی هایی از فرایند استریلیزاسیون را به دقت تأیید می کند.

نتیجه:

- هنگامي که فقط نشانگر بالا (آبي) سياه شود، شرايط اشباع بخار، دما و زمان بطورکامل فراهم نشده است (Failure).

- هنگامي که هر دو نشانگر آبي و سبز، سياه شود و نشانگر زرد قهوه اي گردد، شرايط اشباع بخار، دما و زمان جهت استريليزاسيون فراهم شده است (Safe). هنگامي که نشانگر زرد سياه شود، زمان بهینه جهت فرايند استریليزاسيون می باشد (Optimum).

تذکر:

در صورت عدم مشاهده تغییر رنگ سیاه در نشانگرهای مدل (۱۱۰-۱۴) باید بسته های اتوکلاو شده توسط دستگاه استفاده نشود و عملکرد دستگاه مورد بررسی قرار گیرد.

مزایای نشانگرهای تایپ۶ :

دقت بالا

کیفیت بالا

نتیجه گیری صحیح

طراحی زیبا

دارای چسب مخصوص مستند سازی

تماس با ما

اصفهان، خیابان بزرگمهر، مجتمع تجاری ساحل

تلفن : 3132736966 (0098)

فکس : 3132736966 (0098)

ایمیل :

با ما در ارتباط باشید

سایت های مرتبط

آمار بازدید

امروزامروز157
دیروزدیروز302
هفتههفته157
ماهماه459
کل بازدیدکل بازدید300904