دیلاتان

دیلاتان جسمی مخروطی شکل با دیواره های کاملا صاف است که درون آن یک ژل جاذب حرارت وجود دارد . اگر این وسیله درون آب گرم قرار داده شود ، گرما را جذب نموده و می توان از آن برای شل کردن اسفنکترمقعد استفاده نمود. همچنین می توان دیلاتان سرد را با گذاشتن در آب سرد تهیه نمود.

فوائد استفاده از Dilatan زخم های خطی مقعد Anal rhagade یکی از عمده ترین موارد بیماری پروکتولوژی است که بزرگترین علت خونریزی و درد مقعد می باشد. با وجود شیوع این بیماری ، علت پیدایش Etio - pathogenesis آن هنوز شناخته شده نیست. اما چنین بنظر می رسد که انقباض نا خواسته عضلات مقعد Hypertone نقش اساسی در بوجود آمدن این بیماری داشته باشد. به بیان دیگر قطع اسپاسم می تواند موجب بهبود یافتن اسکارهای خطی و از بین رفتن علائم مربوطه گردد. آزاد کردن اسپاسم را می توان با جراحی اسفنکتروتومی بدست آورد اما قبل از انجام این درمان تهاجمی در بیشتر موارد استفاده از دیلاتور برای بهبود زخم ها توصیه می شود استفاده از دیلاتور برای درمان هموروئید هم توصیه می شود که در بسیاری موارد نتایج بالینی خوبی داشته و از جراحی جلوگیری می نماید .

مقایسه Dilatan با دیگر دیلاتورها : گشاد کردن مقعد می تواند با دیلاتورهای فلزی انجام شود. این نوع دیلاتورها گران قیمت بوده و هنگام استفاده از آنها احتمال نفوذ دیلاتور به داخل مقعد وجود دارد. بنابراین بیمار نمی توانند آنرا در منزل استفاده کند و فقط تحت شرایط دقیق و کنترل شده کلینیکی باید بکار گرفته شود .

تماس با ما

اصفهان، خیابان بزرگمهر، مجتمع تجاری ساحل

تلفن : 3132736966 (0098)

فکس : 3132736966 (0098)

ایمیل :

با ما در ارتباط باشید

سایت های مرتبط

آمار بازدید

امروزامروز115
دیروزدیروز134
هفتههفته673
ماهماه3567
کل بازدیدکل بازدید421929